Nasz bestseller

Ecopi Olejek z Drzewa Herbacianego 100% czysty Eteryczny

  • Olejek Eteryczny herbaciany to naturalny antyseptyk o właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych. Ma wszechstronne przeznaczenie, eksternalnie - lecznicze, odkażające, czyszczące. Zobacz 80 sposobów na użycie olejku z dzrewa herbaciancego.
  • Ecopi Olejek z Drzewa Herbacianego 100% czysty Eteryczny
  • Ecopi Olejek z Drzewa Herbacianego 100% czysty Eteryczny
Producent: ECOpi
Ocena:
Cena DostępnośćWysyłkaIlość
7,32 zł netto + koszty wysyłki Produkt niedostepny, dostawa wkrótce Brak Powiadom mnie o dostępności produktu
Dodaj do porównania Dodaj do obserwowanych

ZASTOSOWANIE OLEJKU Z DRZEWA HERBACIANEGO W PIELUSZKACH

By odkazić pieluszki w praniu, dodaj 5 kropli olejku herbacianego do podajnika proszku, bądź bezpośrednio do bębna pralki.

Jeśli namaczasz pieluszki, dodaj 20 kropli olejku na każde 4 litry wody, aby je odkazić.

Dodaj 2 kropelki olejku na dno wiaderka do przechowywania zabrudzonych, ale nie moczonych  pieluszek, by nadać im przyjemniejszego zapachu.

Aby pieluszki wyszły z prania nie tylko odkażone, ale i pachnące, dodaj do podajnika na płyn do płukania parę kropli olejku herbacianego, czy jego mieszanki z kilkoma kroplami innego lubianego olejku odkażającego (np.lawendowego). 

Przy przewijaniu do płynu nawilżającego wielorazowe mokre chusteczki bądź jednorazowe ręczniczki papierowe. W pojemniku (plastikowym, szklanym, recyklingowanym, np. po lodach) wymieszaj ciepłą wodę, 4-5 kropli olejku herbacianego, 3-4 krople olejku z awokado. W przypadku nawracających problemów ze skórą na pupci, można dodać 1 łyżkę wody wapiennej; wyciąg z nagietka; wyciąg z rumianku.

 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE OLEJKU HERBACIANEGO

To naturalny antyseptyk, którego działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze wykorzystywane jest w leczeniu infekcji i licznych przypadłości

Wystarczy zajrzeć do Bibliotek najbardziej rzetelnego źródła - PUBMed, a upewnimy się, że sposoby użytkowania i skuteczność olejku z drzewa herbacianego- wyciągu z dzrewa Malaleuca - to nie tylko cenne rady przekazywane "z ust do ust", a obserwacje i wnioski oparte są na wnikliwych badaniach medycznych, dostępnych na stronicach NCBI (The National Center for Biotechnology Information) 1600 udokumentowanych wyników badań (w tym blisko 490 w PUB Med) 

Badania mikrobiologiczne potwierdziły, że olejek herbaciany niszczy bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne, w tym bakterie wywołujące liczne choroby dróg oddechowych - przy chorobach zatok, gardła i kaszlu, stosowany w formie inhalacji.

80 ZASTOSOWAŃ OLEJKU Z DRZEWA HERBACIANEGO

 

Otarcia i małe skaleczenia

Po oczyszczeniu skaleczonego miejsca, wkropl bezpośrednio na ranę parę kropli czystego olejku herbacianego. Jeśli opatrzenie rany wymaga bandażowania, wpuść parę kropli olejku w bawełniany płatek lub wacik i dopiero zawiń bandażem. 

Trądzik

Dodaj kroplę olejku herbacianego do używanego zwyczajowo płynu myjącego, czy mydła dozowanego na dłoń  i umyj twarz jak zawsze.

By uniknąć codziennego dozowania olejku przy myciu twarzy, wystarczy dodać 20-40 kropli olejku do pojemnika z płynem do mycia twarzy. 

Miejscowo, użyj czystego, nierozcieńczonego olejku herbacianego na pryszcze, wypryski acne. Wystarczy kroplę olejku wkroplić na opuszek palca, bądź wacik i nałożyć bezpośrednio na skórę.

Odświeżacz powietrza

Przygotuj sobie, by mieć pod ręką, woreczek (najlepiej zip-lock, z zasuwanym zamknięciem) lub puszkę bawełnianych wacików nasączonych kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego i sięgaj po jeden wacik za każdym razem , gdy w domu pojawi się nieświeży zapach, mniej przyjemne opary gotowania; zapach wilgoci, pleśni, czy nawet zapach lekarstw w domu obłożnie chorego. Czasem warto użyć nawet kilka wacików do odświeżenia pomieszczenia.

Reumatyzm

By złagodzić bóle reumatyczne związane z reumatycznym opuchnięciem stawów, dodaj 20 kropli olejku z drzewa herbacianego do odrobiny oleju winogronowego, czy każdego innego olejku, który ułatwi rozprowadzenie i wnikanie olejku w bolące miejsca. Wmasowuj w bolące miejsca 2-3 razy dziennie. 

Alergie - duszności

Użyj miejscowo wmasowując w klatkę piersiową, tors i receptory w stopach. Warto zajrzeć do podstaw refleksologii, by dowiedzieć się więcej o swoich stopach i najtrafniej sobie pomóc.

Astma

Dodaj kilka kropli olejku herbacianego do niewielkiego garnka z wodą i podgrzewaj na kuchence. Nakryj głowę ręcznikiem i oddychaj nad stygnącym garnkiem z wodą parującą olejkiem herbacianym przez kilka minut.

Oskrzelowe duszności

Stosować jak w astmie - 5-10 kropli olejku z drzewa herbacianego wymieszane w odrobinie oleju nośnego wmasować w klatkę piersiową i szyję. Zabieg powtarzać 2-3 razy dziennie.  

Zapalenie oskrzeli

Dodaj parę kropli olejku herbacianego do garnuszka z gorącą wodą i wdychaj opary, lub wmasuj miksturę olejku w klatkę i szyję.

Rozdema płuc (Emphysema)

Stosować jak w zaleceniach przy zapaleniu oskrzeli. W inhalacji zastosować 10 kropli olejku herbacianego w podgrzanej wodziei wdychać przez 10 minut.

Kaszel

Stosować jak w infekcji oskrzelowej (j/w) Do inhalacji dodać 10 kropli olejku herbacianego i wdychać przez min. 5 do 10 minut.

Zapalenie zatok

Stosuj olejek herbaciany jak w zapaleniu oskrzeli (j/w). 

Jako środek udrażniający, dodaj 10 kropli olejku z drzewa herbacianego do naczynia parującego w inhalacji i wdychaj powietrze nosem, głęboko, przez 5-10 minut. 

Dodaj 2 krople olejku herbacianego do dzbanuszka neti ( tradycyjne naczynie przelewające wodę przez komory nosowe w celu oczyszczenia zatok).

Bolące gardło

Dodaj 2 krople olejku herbacianego do 1 szkl. ciepłej wody z dodatkiem szczypty soli. |Płucz 2-3 razy dziennie. Nie połykać!

Zapalenie krtani

Dodaj 5-10 kropli olejku herbacianego i szczyptę soli do szklanki ciepłej wody. Płucz gardło 2-3 razy dziennie. Nie przełykaj!

Infekcje wirusowe

Rozpylaj olejek w zawirusowanym domu. Wdychaj opary podgrzewanego roztworu wody z olejkiem herbacianym. Nacieraj stopy olejkiem z drzewa herbacianego w czystej postaci, by wzmocnić układ odpornościowy i wykurzyć wirusy. Czyść dom środkami czystości (również domowymi) z dodatkiem kilku kropli olejku herbacianego.

Grzybica stóp

Umyj dokładnie stopy, szczególnie między palcami. Posmaruj skórę stóp czystym olejkiem herbacianym i powtarzaj zabieg co dwa tygodnie. Po zabiegu zasyp stopy mączką kukurydzianą. Dodaj 10 kropi olejku herbacianego do 1 łyżki oleju winogronowego, oliwy czy oleju nośnego i wmasowuj w skórę pomiędzy palcami codziennie. 

Pieluszki wielorazowe - przechowywanie

Olejek z drzewa herbacianego jest antybakteryjny i grzybobójczy, pomaga więc przechowywać pieluszki czekające w wiaderku na wypranie, w higienicznym środowisku. Wkropl 5-6 kropli olejku herbacianego na dno wiaderka, lub na ściereczkę przymocowaną do wewnętrznej strony pokrywki pojemnika, by ewaporowała. 

Mieszankę wody z dwiema łyżkami stołowymi olejku herbacianego rozpyl nad stosem czekających na pranie pieluszek, lub rozpyl wokół wiaderka.

Pieluszki wielorazowe - pranie

Dodaj kilka kropli olejku herbacianego do podajnika proszku i wypierz pieluszki w zwyczajowo wybieranym cyklu prania. Pieluszki będą odkażone już w 40-50 st.C.

Infekcje bakteryjne

Stosuj miejscowo, wmasowując w receptory w stopach odpowiadające infekcji, lub wkropl kilka kropli olejku do kąpieli, ostrożnie aplikując zainfekowanej okolicy.

Nieświeży oddech

Płucz jamę ustną po umyciu zębów mieszanką odrobiny wody z 1 kroplą olejku. Nie połykaj!

Zapalenie pęcherza

W płytkiej kąpieli w wannie lub misce, dodaj 10-15 kropli olejku do wody i podmywaj delikatnie okolice intymne. Pęcherze: Wash area carefully, then apply as for cuts and wounds.

Pęcherze

Obmyj okolicę pęcherza delikatnie i zastosuj olejek jak na otarcia i małe rany.

Wrzody

Przyłóż do rany ciepłą ściereczkę na kilka minut. Potem wkropl na ściereczkę kroplę, dwie olejku herbacianego w okolicy bezpośrednio nad wrzodem. Infekcja powinna podchodzić bezpośrednio pod skórę, ropa wezbrać, by ostatecznie wycieknąć.

Siniaki i stłuczenia

Po nałożeniu lodu, nałóż mieszankę olejku (jak w zaleceniu leczenia bóli reumatycznych, j/w)

Haluksy

Masuj 5 kropli olejku herbacianego wymieszane z 1 łyżką oleju nośnego.

Oparzenia

Podłóż miejsce oparzenia pod strumień zimnej bieżącej wody. Po kilku minutach, dodaj 5 kropli olejku herbacianego do 1 łyżeczki prawdziwego miodu. Połóż na ranę. Powtarzaj zabieg 3-5 razy dziennie.

Odciski, modzele  i nagniotki

Wmasowuj 5 kropli olejku herbacianego z 1 łyżką stołową oleju nośnego. Powtarzaj zabieg 2 razy dziennie. Gdy nagniotek czy odcisk zacznie mięknąć, wytnij go cążkami, wyrwij pincetą, czy narzędziem do usuwania odcisków. Możesz odkazić narzędzie czystym olejkiem herbacianym. W miejsce usuwanego odcisku wkropl kilka kropli czystego olejku i zabandażuj je.

Afty i zgorzelinowe zapalenie jamy ustnej

Nanieś wacikiem lub patyczkiem higienicznym 2 krople olejku herbacianego bezpośrednio na zainfekowaną okolicę, dwa razy dziennie. Płucz jamę ustną jak zalecone w walce z nieświeżym oddechem - 1 kropla olejku herbacianego zmieszana z odrobina wody (nie połykać!)

Zapalenie mieszka włosowatego, czyraki:

Wsmaruj kroplę, dwie olejku herbacianego na waciku bezpośrednio na chore miejsce. Powtarzaj 2 razy dziennie.

Pierzchnące usta

Dodaj 1 lub 2 kropli olejku herbacianego do pomadki ochronnej. W miarę potrzeby aplikować.

Ospa:

Krople olejku herbacianego aplikuj na pęcherzyki. Pozwól wyschnąć, posyp mączką kukurydzianą lub ziemniaczaną. Powtarzaj co kilka godzin aż do zniknięcia pęcherzy i mokrych strupków.

Ugryzienia pcheł

Aplikuj kroplę olejku herbacianego bezpośrednio w miejsce ugryzienia. Znieczula i łagodzi podrażnienie

Ukąszenia komarów:

Nanieś kroplę olejku herbacianego bezpośrednio na ukąszone miejsce. Znieczula i łagodzi ukąszenie. 

Opryszczka:

Nanieś wacikiem lub patyczkiem higienicznym kroplę lub dwie olejku bezpośrednio na wykwit opryszczki. Powtarzaj aplikację 2-3 razy dziennie.

Łupież

dodaj 20-30 kropli olejku herbacianego do swojego powszechnie używanego szamponu. Po myciu, wetrzyj i wmasuj kilka kropli olejku w skórę głowy. 

Zapalenie skóry (Dermatitis):

Dodaj 10 kropli olejku herbacianego do 1 łyżki stołowej oleju nosnego (winogronowego, awokado itp) i wetrzyj w okolice chorej skóry. Powtarzaj 2-3 razy dziennie. 

Sucha skóra:

Dodaj 3-5 kropli olejku herbacianego do 1 łyżki stołowej olejku ze słodkich migdałów. Wmasuj w skórę.

Ból i zapalenie ucha

Dodaj 2-3 krople olejku herbacianego do 2 łyżek stołowych ciepłej oliwy. Zaaplikuj parę kropli jeszcze ciepłej mikstury wkraplaczem bezpośrednio w bolące ucho. Pochyl głowę tak, by wpłynęło głębiej i pozostań w tej pozycji moment. Odchyl z powrotem głowę, by nadmiar olejku wypłynął. Powtarzaj zabieg 2-3 razy dziennie. 

Egzema

Dodaj 10 kropli olejku herbacianego do 1 łyżki stołowej olejku nośnego (olej z awokado, kokosowy, olej z pestek moreli, migdałowy) i wmasuj w egzemalną skórę. Powtarzaj aplikację 2-3 razy dziennie. Mozna wmasować nierozcieńczony w oleju, jednak warto sprawdzić reakcję skóry smarując wyłącznie jej małą powierzchnię.

Gościec, podagra (dna moczanowa)

Dodaj 10 kropli olejku herbacianego do 2 łyżek stołowych oleju nośnego. Wmasowuj w skórę 2-3 razy dziennie.

Infekcja i podrażnienie dziąseł: 

Przygotuj płyn do płukania: oczyszczona woda, 1 kropla olejku miętowego i 1 kropla olejku z drzewa herbacianego.

Wszawica

Dodaj 20 kropli olejku herbcianego do 2 łyżek stołowych szamponu. Wmasuj w skórę głowy i włosy, pozostaw na głowie przez 10 min. Wypłucz. Powtórz zabieg 3 - 4 dziennie do momentu wytępienia wesz i gnid. 

Pokrzywka:

Dodaj 10 kropli olejku z drzewa herbacianego do 4 łyżek oleju z orzechów laskowych. Aplikuj wacikiem. 

Można wymieszać z olejem kokosowym, który również  jest kojący i leczniczy dla skóry. Delikatnie nakładaj na skórę.

Płyn do płukania jamy ustnej:  

Wymieszaj w preferowanej proporcji wodę oczyszczoną z kilkoma kroplami olejku herbacianego.

Sprzątanie domu:

Olejek herbaciany w sprzątaniu stosowany jest dla jego właściwości zapachowych, ale przede wszystkim ze względu na jego właściwości antybakteryjne - sanityzujące, gdyż dodanie olejku herbacianego do domowych środków czyszczących zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii, wirusów i grzybów. 

Przygotuj swój domowy płyn do sprzątania: 2 łyżki olejku herbacianego i 2 kubki wody wymieszać w butelce z rozpylaczem. Potrząśnij przed użyciem. Szczególnie doceniany w toaletach i łazienkach. 

Odporność:  

By wzmocnić swój system odpornościowy, regularnie rozpylaj w powietrzu odrobinę olejku herbacianego i smaruj nim stopy. Pobudza to układ odpornościowy do pracy i wzmacnia go.

Zainfekowane rany: 

Dodaj olejek do parującej wody i utrzymaj zainfekowaną ranę nad strumieniem pary.

Rozpuść 1 kroplę olejku herbacianego w 1 szkl. wody i przemywaj ranę 1-2 razy dziennie, zgodnie z potrzebą.

Stany zapalne (obrzęki, bóle itp):  

Delikatnie wmasuj w miejsca zaatakowane stanem zapalnym, zawsze w kierunku serca, bądź wdychaj rozcieńczony olejek olejek herbaciany.

Wrośnięte włosy

1-2 krople olejku herbacianego skroplone bezpośrednio w miejsce wrośniętego włosa. Powtarzaj co 2 godziny, aż objawy infekcji znikną.

Odstraszacz na komary: 

Dodaj 15 kropli olejku herbacianego do 250 ml. wody i rozpylaj na odzież, w powietrzu i na skórę.

Grzybica pachwiny (Grzybica cruris - u mężczyzn)

Nanieś mieszankę 10-15 kropli olejku herbacianego i 2 łyżek tłustego oleju nośnego. Powtarzaj aplikację dwa razy dziennie. Posyp mączką kukurydzianą lub ziemniaczaną by uniknąć pierzchnięcia naskórka. 

Płyn do płukania tkanin:  

Dodaj 1/2 łyżeczki olejku herbacianego do podajnika proszku, lub podajnika na płyn do płukania w zwyczajowo stosowanym cyklu prania. Szczególnie cenny dodatek w praniu ręczników i wszelkich rzeczy podatnych na tęchnięcie i zatrzymywanie wilgoci.

Usuwanie pleśni:  

Rozpyl uniwersalny płyn do czyszczenia ( 2 łyżki olejku z 400ml. wody) na pokryte, czy cuchnące pleśnią miejsca. Przeduzyciem wstrząśnij, po użyciu nie płucz i nie ścieraj.

Ukąszenia komarów:

Nanieś kroplę olejku herbacianego bezpośrednio na ukąszone miejsce. Znieczula i łagodzi ukąszenie. 

Bóle mięśniowe, zakwasy

Dodaj 10-15 kropli olejku herbacianego do soli gorzkiej (tj. siarczan magnezu) i rozpuść w kąpieli. 

Dodaj 10 kropli olejku do 2 łyżek łustego oleju nośnego. Dobrze rozmasuj mięśnie (najlepiej po kapieli).

Świnka (Zapalenie Ślinianki Przyusznej): 

Wcieraj olejek (rozcieńczony w oleju nośnym wg. uznania, z naciskiem na jak najwyższe stężenie olejku z drzewa herbacianego) w całe ciało i w stopy. Rozpylaj olejek w całym domu chorującego.

Grzybica paznokci

Zakropl 1-2 kropli olejku herbacianego bezpośrednio na paznokcie i skórę wokół paznokci. Pozwól dobrze wyschnąć zanim zaczniesz dotykać przedmioty. Powtarzaj zabieg wieczorem i rano przez tydzień.

Dezynsekcja:  

Mrówki domowe i inne domowe robactwo nie znoszą oparów olejku z drzewa herbacianego. Wystarczy kilka kropli olejku rozprowadzonych u wejścia do domu, by je odstraszyć od wprowadzenia się. 

Dla wypędzenia, lub prewencji Mrówek Faraona przecieraj kuchenne szafki ściereczką nasączoną olejkiem herbacianym rozpuszczonym w wodzie.

Brodawki podeszwowe

Aplikuj czysty nierozcieńczony olejek z drzewa herbacianego na brodawkę 2-3 razy dziennie..

Łuszczyca

Dodaj 10 kropli olejku herbacianego do 1 łyżki oleju nośnego i wmasuj w skórę zajętą łuszczycą. Powtarzaj 2-3 razy dziennie. Spróbuj aplikowania czystego olejku herbacianego. Jeśli nie wywoła podrażnienia, kontynuuj aplikacje nierozcieńczonym olejkiem.

Swędzenia:  

Wkropl kilka kropli olejku herbacianego do oleju kokosowego i natrzyj swędzące miejsce.

Grzybica skóry

Aplikuj 1-2 krople nierozcieńczonego olejku herbacianego w chore miejsce. Powtarzaj 2 razy dziennie. Dodatkową korzyścią będzie dodanie 1 kropli olejku lawendowego.

Różyczka:  

Rozcieńcz według uznania (ile przynosi ulgę, ile zapachu jest w stanie tolerować chory) i wcieraj w skórę. Łagodzi bóle, stymuluje układ odpornościowy.

Świerzb

Aplikuj bezpośrednio na zaświerzbioną skórę 1-2 krople czystego olejku herbacianego rano i wieczorem.

Rwa kulszowa

Dodaj 10 kropli olejku herbacianego do 1 łyżki tłustego oleju nośnego. Wmasuj w bolące miejsce. Powtarzaj zabieg 2-3 razy dziennie. Można aplikować olejek w nierozcieńczonej postaci.

Łojotok

Skóry: Dodaj 10 kropli olejku do 1 łyżki tłustego oleju nośnego i wmasuj w zaatakowane łuszczycą miejsca. Głowy: Dodaj 10 kropli olejku herbacianego do 2 łyżek swojego powszechnie stosowanego szamponu. Wetrzyj w skórę głowy i włosy, pozostaw na 10 min. Wypłucz. Powtarzaj zabieg 3-4 razy tygodniowo.

Dodaj 10-15 kropli olejku herbacianego do kąpieli.

Półpasiec

Dodaj 10-15 kropli olejku herbacianego do 1/2 kubka soli gorzkiej ( tj.siarczanu magnezu- Magnesium Sulphate USP) Add 10-15 drops of oil to half cup Epsom salts, and dissolve in bath. Add 10 drops of oil to 2 tbsp. of grapeseed oil or coconut oil and massage well.

Zakażenie gronkowcem:  

Najlepiej stosować olejek herbaciany miejscowo. Ponadto wcierać w podbicie stóp, by stymulować dodatkowo układ odpornościowy.

Jęczmień

Dodaj 5 kropli olejku do garnka z gotującą się wodą. Nakryj głowę ręcznikiem i poddaj się parówce. Nałóż ciepły kompres wody w rozcieńczeniu z olejkiem herbacianym bezpośrednio na jęczmień.

Poparzenia słoneczne: 

Wymieszaj 1 łyżkę oleju kokosowego z 1 kropla olejku z drzewa herbacianego i 1 kropla olejku lawendowego. Delikatnie nakładaj na poparzona skórę.

Tatuowanie: 

Nałóż na świeżo wytatuowane miejsce, by uniknąć ryzyka infekcji. Użyj nierozcieńczonego olejku, bądź rozcieńczonego w oleju kokosowym i w rozpylaczu z oczyszczoną wodą bezpośrednio na tatuaż

Pleśniawki, kandydoza: 

Płucz jamę ustną roztworem wody z solą morską i 1 kroplą olejku herbacianego.

Wyciąganie kleszczy:

Nanieś kroplę, dwie olejku herbacianego bezpośrednio w miejsce wczepionego kleszcza i okolice skóry wokół. Kleszcz powinien rozkurczyć wczepienie i odpaść.

Grzybica paznokci stóp: 

Wsmaruj1-2 krople olejku herbacianego w czystej postaci bezpośrednio na zaatakowane grzybica paznokcie i pod odstającą płytkę paznokciową. Aplikuj raz dziennie, najlepiej przed snem.

Odkażacz szczoteczki do zębów

Odrobina czystego olejku wkroplona bezpośrednio na szczoteczkę do zębów 1-2 razy w tygodniu, zabija powszechnie mnożące się w szczoteczce bakterie.

Angina:  

Wdychaj opary olejku herbacianego w inhalacji; płucz gardło roztworem wody z sola morską i paroma kroplami olejku; wcieraj olejek herbaciany w szyję i stopy.

Grzybica pochwy: 

Dodaj kilka kropli olejku herbacianego do kąpieli. Przy bardziej przewlekłym przebiegu infekcji grzybiczej, zastosuj nasiadówkę z wody i kilku kropli olejku herbacianego. Możesz również wkroplić 1-2 krople olejku herbacianego na wkładkę higieniczną,czy panty liner.

Kurzajki:

Aplikuj nierozcieńczony olejek herbaciany bezpośrednio na kurzajkę. Powtarzaj zabieg rano i wieczorem, aż kurzajka zniknie. Dla skóry wrażliwej - rozcieńcz minimalnie olejek w wodzie.

WAŻNA INFORMACJA O OLEJACH NOŚNIKOWYCH (TŁUSTYCH)

W celu jak najbardziej efektywnego używania olejków esencjonalnych - nie tylko olejku z drzewa herbacianego - czasem może okazać się koniecznym rozcieńczenie olejku w innym oleju, tak by ułatwić wprowadzenie, rozprowadzenie, czy wmasowanie olejku w wymagającą interwencji okolicę. 

Takie oleje nazywane są olejami nośnikowymi, nośnymi, rozsmarowującymi, czy rozprowadzającymi. Najbardziej powszechnie używanymi olejami nośnikowymi są olej kokosowy, winogronowy, olej ze słodkich migdałów, z pestek moreli, olej z jojoba, awokado, oliwa z oliwek i inne. 

Frakcjonowany olej kokosowy i olej z winogron są całkowicie bezzapachowe, a w przypadku frakcjonowanego oleju kokosowego całkowicie odpornego na jełczenie. W praktyce, każdy olej może być wykorzystany jako nośnik, jedynie jedne są bardziej, inne mniej bogate w cenne składniki i odżywcze dla skóry.

OSTATNIE SŁOWO O OLEJKU ESENCJONALNYM Z DRZEWA HERBACIANEGO

Nie ma oficjalnego systemu klasyfikującego poziom skuteczności, właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych etc. olejku z drzewa herbacianego jako A, B, C czy ratyfikującego jego właściwości terapeutyczne.

Niestety, poza rozróżnieniem pochodzenia z upraw ekologicznych ("organic","bio") bądź konwencjonalnych, co przy zaznaczeniu, że tereny z których pochodzi nawet konwencjonalny olejek herbaciany należą do najczystszych, powoływanie się sprzedawców na ich "najlepsze, jedynie" "bardziej" i wyłącznie "naj, naj, naj" olejki herbaciane, jest niczym więcej, jak próbą przyciągnięcia do zakupu tego, a nie innego olejku z drzewa herbacianego i jest nabijaniem w butelkę.

Olejek z drzewa herbacianego dostępny w sprzedaży zwyczajowo i prawie zawsze pochodzi z Australii, a dokł. australijskich stanów Queensland i Nowej Południowej Walii.

Pochodzenie olejku Ecopi w ofercie Pieluszkarni: Australia

Close
[2019-04-17 14:24:22] - Wartość przed

ZASTOSOWANIE OLEJKU Z DRZEWA HERBACIANEGO W PIELUSZKACH

By odkazić pieluszki w praniu, dodaj 5 kropli olejku herbacianego do podajnika proszku, bądź bezpośrednio do bębna pralki.

Jeśli namaczasz pieluszki, dodaj 20 kropli olejku na każde 4 litry wody, aby je odkazić.

Dodaj 2 kropelki olejku na dno wiaderka do przechowywania zabrudzonych, ale nie moczonych  pieluszek, by nadać im przyjemniejszego zapachu.

Aby pieluszki wyszły z prania nie tylko odkażone, ale i pachnące, dodaj do podajnika na płyn do płukania parę kropli olejku herbacianego, czy jego mieszanki z kilkoma kroplami innego lubianego olejku odkażającego (np.lawendowego). 

Przy przewijaniu do płynu nawilżającego wielorazowe mokre chusteczki bądź jednorazowe ręczniczki papierowe. W pojemniku (plastikowym, szklanym, recyklingowanym, np. po lodach) wymieszaj ciepłą wodę, 4-5 kropli olejku herbacianego, 3-4 krople olejku z awokado. W przypadku nawracających problemów ze skórą na pupci, można dodać 1 łyżkę wody wapiennej; wyciąg z nagietka; wyciąg z rumianku.

 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE OLEJKU HERBACIANEGO

To naturalny antyseptyk, którego działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze wykorzystywane jest w leczeniu infekcji i licznych przypadłości

Wystarczy zajrzeć do Bibliotek najbardziej rzetelnego źródła - PUBMed, a upewnimy się, że sposoby użytkowania i skuteczność olejku z drzewa herbacianego- wyciągu z dzrewa Malaleuca - to nie tylko cenne rady przekazywane "z ust do ust", a obserwacje i wnioski oparte są na wnikliwych badaniach medycznych, dostępnych na stronicach NCBI (The National Center for Biotechnology Information) 1600 udokumentowanych wyników badań (w tym blisko 490 w PUB Med) 

Badania mikrobiologiczne potwierdziły, że olejek herbaciany niszczy bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne, w tym bakterie wywołujące liczne choroby dróg oddechowych - przy chorobach zatok, gardła i kaszlu, stosowany w formie inhalacji.

80 ZASTOSOWAŃ OLEJKU Z DRZEWA HERBACIANEGO

 

Otarcia i małe skaleczenia

Po oczyszczeniu skaleczonego miejsca, wkropl bezpośrednio na ranę parę kropli czystego olejku herbacianego. Jeśli opatrzenie rany wymaga bandażowania, wpuść parę kropli olejku w bawełniany płatek lub wacik i dopiero zawiń bandażem. 

Trądzik

Dodaj kroplę olejku herbacianego do używanego zwyczajowo płynu myjącego, czy mydła dozowanego na dłoń  i umyj twarz jak zawsze.

By uniknąć codziennego dozowania olejku przy myciu twarzy, wystarczy dodać 20-40 kropli olejku do pojemnika z płynem do mycia twarzy. 

Miejscowo, użyj czystego, nierozcieńczonego olejku herbacianego na pryszcze, wypryski acne. Wystarczy kroplę olejku wkroplić na opuszek palca, bądź wacik i nałożyć bezpośrednio na skórę.

Odświeżacz powietrza

Przygotuj sobie, by mieć pod ręką, woreczek (najlepiej zip-lock, z zasuwanym zamknięciem) lub puszkę bawełnianych wacików nasączonych kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego i sięgaj po jeden wacik za każdym razem , gdy w domu pojawi się nieświeży zapach, mniej przyjemne opary gotowania; zapach wilgoci, pleśni, czy nawet zapach lekarstw w domu obłożnie chorego. Czasem warto użyć nawet kilka wacików do odświeżenia pomieszczenia.

Reumatyzm

By złagodzić bóle reumatyczne związane z reumatycznym opuchnięciem stawów, dodaj 20 kropli olejku z drzewa herbacianego do odrobiny oleju winogronowego, czy każdego innego olejku, który ułatwi rozprowadzenie i wnikanie olejku w bolące miejsca. Wmasowuj w bolące miejsca 2-3 razy dziennie. 

Alergie - duszności

Użyj miejscowo wmasowując w klatkę piersiową, tors i receptory w stopach. Warto zajrzeć do podstaw refleksologii, by dowiedzieć się więcej o swoich stopach i najtrafniej sobie pomóc.

Astma

Dodaj kilka kropli olejku herbacianego do niewielkiego garnka z wodą i podgrzewaj na kuchence. Nakryj głowę ręcznikiem i oddychaj nad stygnącym garnkiem z wodą parującą olejkiem herbacianym przez kilka minut.

Oskrzelowe duszności

Stosować jak w astmie - 5-10 kropli olejku z drzewa herbacianego wymieszane w odrobinie oleju nośnego wmasować w klatkę piersiową i szyję. Zabieg powtarzać 2-3 razy dziennie.  

Zapalenie oskrzeli

Dodaj parę kropli olejku herbacianego do garnuszka z gorącą wodą i wdychaj opary, lub wmasuj miksturę olejku w klatkę i szyję.

Rozdema płuc (Emphysema)

Stosować jak w zaleceniach przy zapaleniu oskrzeli. W inhalacji zastosować 10 kropli olejku herbacianego w podgrzanej wodziei wdychać przez 10 minut.

Kaszel

Stosować jak w infekcji oskrzelowej (j/w) Do inhalacji dodać 10 kropli olejku herbacianego i wdychać przez min. 5 do 10 minut.

Zapalenie zatok

Stosuj olejek herbaciany jak w zapaleniu oskrzeli (j/w). 

Jako środek udrażniający, dodaj 10 kropli olejku z drzewa herbacianego do naczynia parującego w inhalacji i wdychaj powietrze nosem, głęboko, przez 5-10 minut. 

Dodaj 2 krople olejku herbacianego do dzbanuszka neti ( tradycyjne naczynie przelewające wodę przez komory nosowe w celu oczyszczenia zatok).

Bolące gardło

Dodaj 2 krople olejku herbacianego do 1 szkl. ciepłej wody z dodatkiem szczypty soli. |Płucz 2-3 razy dziennie. Nie połykać!

Zapalenie krtani

Dodaj 5-10 kropli olejku herbacianego i szczyptę soli do szklanki ciepłej wody. Płucz gardło 2-3 razy dziennie. Nie przełykaj!

Infekcje wirusowe

Rozpylaj olejek w zawirusowanym domu. Wdychaj opary podgrzewanego roztworu wody z olejkiem herbacianym. Nacieraj stopy olejkiem z drzewa herbacianego w czystej postaci, by wzmocnić układ odpornościowy i wykurzyć wirusy. Czyść dom środkami czystości (również domowymi) z dodatkiem kilku kropli olejku herbacianego.

Grzybica stóp

Umyj dokładnie stopy, szczególnie między palcami. Posmaruj skórę stóp czystym olejkiem herbacianym i powtarzaj zabieg co dwa tygodnie. Po zabiegu zasyp stopy mączką kukurydzianą. Dodaj 10 kropi olejku herbacianego do 1 łyżki oleju winogronowego, oliwy czy oleju nośnego i wmasowuj w skórę pomiędzy palcami codziennie. 

Pieluszki wielorazowe - przechowywanie

Olejek z drzewa herbacianego jest antybakteryjny i grzybobójczy, pomaga więc przechowywać pieluszki czekające w wiaderku na wypranie, w higienicznym środowisku. Wkropl 5-6 kropli olejku herbacianego na dno wiaderka, lub na ściereczkę przymocowaną do wewnętrznej strony pokrywki pojemnika, by ewaporowała. 

Mieszankę wody z dwiema łyżkami stołowymi olejku herbacianego rozpyl nad stosem czekających na pranie pieluszek, lub rozpyl wokół wiaderka.

Pieluszki wielorazowe - pranie

Dodaj kilka kropli olejku herbacianego do podajnika proszku i wypierz pieluszki w zwyczajowo wybieranym cyklu prania. Pieluszki będą odkażone już w 40-50 st.C.

Infekcje bakteryjne

Stosuj miejscowo, wmasowując w receptory w stopach odpowiadające infekcji, lub wkropl kilka kropli olejku do kąpieli, ostrożnie aplikując zainfekowanej okolicy.

Nieświeży oddech

Płucz jamę ustną po umyciu zębów mieszanką odrobiny wody z 1 kroplą olejku. Nie połykaj!

Zapalenie pęcherza

W płytkiej kąpieli w wannie lub misce, dodaj 10-15 kropli olejku do wody i podmywaj delikatnie okolice intymne. Pęcherze: Wash area carefully, then apply as for cuts and wounds.

Pęcherze

Obmyj okolicę pęcherza delikatnie i zastosuj olejek jak na otarcia i małe rany.

Wrzody

Przyłóż do rany ciepłą ściereczkę na kilka minut. Potem wkropl na ściereczkę kroplę, dwie olejku herbacianego w okolicy bezpośrednio nad wrzodem. Infekcja powinna podchodzić bezpośrednio pod skórę, ropa wezbrać, by ostatecznie wycieknąć.

Siniaki i stłuczenia

Po nałożeniu lodu, nałóż mieszankę olejku (jak w zaleceniu leczenia bóli reumatycznych, j/w)

Haluksy

Masuj 5 kropli olejku herbacianego wymieszane z 1 łyżką oleju nośnego.

Oparzenia

Podłóż miejsce oparzenia pod strumień zimnej bieżącej wody. Po kilku minutach, dodaj 5 kropli olejku herbacianego do 1 łyżeczki prawdziwego miodu. Połóż na ranę. Powtarzaj zabieg 3-5 razy dziennie.

Odciski, modzele  i nagniotki

Wmasowuj 5 kropli olejku herbacianego z 1 łyżką stołową oleju nośnego. Powtarzaj zabieg 2 razy dziennie. Gdy nagniotek czy odcisk zacznie mięknąć, wytnij go cążkami, wyrwij pincetą, czy narzędziem do usuwania odcisków. Możesz odkazić narzędzie czystym olejkiem herbacianym. W miejsce usuwanego odcisku wkropl kilka kropli czystego olejku i zabandażuj je.

Afty i zgorzelinowe zapalenie jamy ustnej

Nanieś wacikiem lub patyczkiem higienicznym 2 krople olejku herbacianego bezpośrednio na zainfekowaną okolicę, dwa razy dziennie. Płucz jamę ustną jak zalecone w walce z nieświeżym oddechem - 1 kropla olejku herbacianego zmieszana z odrobina wody (nie połykać!)

Zapalenie mieszka włosowatego, czyraki:

Wsmaruj kroplę, dwie olejku herbacianego na waciku bezpośrednio na chore miejsce. Powtarzaj 2 razy dziennie.

Pierzchnące usta

Dodaj 1 lub 2 kropli olejku herbacianego do pomadki ochronnej. W miarę potrzeby aplikować.

Ospa:

Krople olejku herbacianego aplikuj na pęcherzyki. Pozwól wyschnąć, posyp mączką kukurydzianą lub ziemniaczaną. Powtarzaj co kilka godzin aż do zniknięcia pęcherzy i mokrych strupków.

Ugryzienia pcheł

Aplikuj kroplę olejku herbacianego bezpośrednio w miejsce ugryzienia. Znieczula i łagodzi podrażnienie

Ukąszenia komarów:

Nanieś kroplę olejku herbacianego bezpośrednio na ukąszone miejsce. Znieczula i łagodzi ukąszenie. 

Opryszczka:

Nanieś wacikiem lub patyczkiem higienicznym kroplę lub dwie olejku bezpośrednio na wykwit opryszczki. Powtarzaj aplikację 2-3 razy dziennie.

Łupież

dodaj 20-30 kropli olejku herbacianego do swojego powszechnie używanego szamponu. Po myciu, wetrzyj i wmasuj kilka kropli olejku w skórę głowy. 

Zapalenie skóry (Dermatitis):

Dodaj 10 kropli olejku herbacianego do 1 łyżki stołowej oleju nosnego (winogronowego, awokado itp) i wetrzyj w okolice chorej skóry. Powtarzaj 2-3 razy dziennie. 

Sucha skóra:

Dodaj 3-5 kropli olejku herbacianego do 1 łyżki stołowej olejku ze słodkich migdałów. Wmasuj w skórę.

Ból i zapalenie ucha

Dodaj 2-3 krople olejku herbacianego do 2 łyżek stołowych ciepłej oliwy. Zaaplikuj parę kropli jeszcze ciepłej mikstury wkraplaczem bezpośrednio w bolące ucho. Pochyl głowę tak, by wpłynęło głębiej i pozostań w tej pozycji moment. Odchyl z powrotem głowę, by nadmiar olejku wypłynął. Powtarzaj zabieg 2-3 razy dziennie. 

Egzema

Dodaj 10 kropli olejku herbacianego do 1 łyżki stołowej olejku nośnego (olej z awokado, kokosowy, olej z pestek moreli, migdałowy) i wmasuj w egzemalną skórę. Powtarzaj aplikację 2-3 razy dziennie. Mozna wmasować nierozcieńczony w oleju, jednak warto sprawdzić reakcję skóry smarując wyłącznie jej małą powierzchnię.

Gościec, podagra (dna moczanowa)

Dodaj 10 kropli olejku herbacianego do 2 łyżek stołowych oleju nośnego. Wmasowuj w skórę 2-3 razy dziennie.

Infekcja i podrażnienie dziąseł: 

Przygotuj płyn do płukania: oczyszczona woda, 1 kropla olejku miętowego i 1 kropla olejku z drzewa herbacianego.

Wszawica

Dodaj 20 kropli olejku herbcianego do 2 łyżek stołowych szamponu. Wmasuj w skórę głowy i włosy, pozostaw na głowie przez 10 min. Wypłucz. Powtórz zabieg 3 - 4 dziennie do momentu wytępienia wesz i gnid. 

Pokrzywka:

Dodaj 10 kropli olejku z drzewa herbacianego do 4 łyżek oleju z orzechów laskowych. Aplikuj wacikiem. 

Można wymieszać z olejem kokosowym, który również  jest kojący i leczniczy dla skóry. Delikatnie nakładaj na skórę.

Płyn do płukania jamy ustnej:  

Wymieszaj w preferowanej proporcji wodę oczyszczoną z kilkoma kroplami olejku herbacianego.

Sprzątanie domu:

Olejek herbaciany w sprzątaniu stosowany jest dla jego właściwości zapachowych, ale przede wszystkim ze względu na jego właściwości antybakteryjne - sanityzujące, gdyż dodanie olejku herbacianego do domowych środków czyszczących zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii, wirusów i grzybów. 

Przygotuj swój domowy płyn do sprzątania: 2 łyżki olejku herbacianego i 2 kubki wody wymieszać w butelce z rozpylaczem. Potrząśnij przed użyciem. Szczególnie doceniany w toaletach i łazienkach. 

Odporność:  

By wzmocnić swój system odpornościowy, regularnie rozpylaj w powietrzu odrobinę olejku herbacianego i smaruj nim stopy. Pobudza to układ odpornościowy do pracy i wzmacnia go.

Zainfekowane rany: 

Dodaj olejek do parującej wody i utrzymaj zainfekowaną ranę nad strumieniem pary.

Rozpuść 1 kroplę olejku herbacianego w 1 szkl. wody i przemywaj ranę 1-2 razy dziennie, zgodnie z potrzebą.

Stany zapalne (obrzęki, bóle itp):  

Delikatnie wmasuj w miejsca zaatakowane stanem zapalnym, zawsze w kierunku serca, bądź wdychaj rozcieńczony olejek olejek herbaciany.

Wrośnięte włosy

1-2 krople olejku herbacianego skroplone bezpośrednio w miejsce wrośniętego włosa. Powtarzaj co 2 godziny, aż objawy infekcji znikną.

Odstraszacz na komary: 

Dodaj 15 kropli olejku herbacianego do 250 ml. wody i rozpylaj na odzież, w powietrzu i na skórę.

Grzybica pachwiny (Grzybica cruris - u mężczyzn)

Nanieś mieszankę 10-15 kropli olejku herbacianego i 2 łyżek tłustego oleju nośnego. Powtarzaj aplikację dwa razy dziennie. Posyp mączką kukurydzianą lub ziemniaczaną by uniknąć pierzchnięcia naskórka. 

Płyn do płukania tkanin:  

Dodaj 1/2 łyżeczki olejku herbacianego do podajnika proszku, lub podajnika na płyn do płukania w zwyczajowo stosowanym cyklu prania. Szczególnie cenny dodatek w praniu ręczników i wszelkich rzeczy podatnych na tęchnięcie i zatrzymywanie wilgoci.

Usuwanie pleśni:  

Rozpyl uniwersalny płyn do czyszczenia ( 2 łyżki olejku z 400ml. wody) na pokryte, czy cuchnące pleśnią miejsca. Przeduzyciem wstrząśnij, po użyciu nie płucz i nie ścieraj.

Ukąszenia komarów:

Nanieś kroplę olejku herbacianego bezpośrednio na ukąszone miejsce. Znieczula i łagodzi ukąszenie. 

Bóle mięśniowe, zakwasy

Dodaj 10-15 kropli olejku herbacianego do soli gorzkiej (tj. siarczan magnezu) i rozpuść w kąpieli. 

Dodaj 10 kropli olejku do 2 łyżek łustego oleju nośnego. Dobrze rozmasuj mięśnie (najlepiej po kapieli).

Świnka (Zapalenie Ślinianki Przyusznej): 

Wcieraj olejek (rozcieńczony w oleju nośnym wg. uznania, z naciskiem na jak najwyższe stężenie olejku z drzewa herbacianego) w całe ciało i w stopy. Rozpylaj olejek w całym domu chorującego.

Grzybica paznokci

Zakropl 1-2 kropli olejku herbacianego bezpośrednio na paznokcie i skórę wokół paznokci. Pozwól dobrze wyschnąć zanim zaczniesz dotykać przedmioty. Powtarzaj zabieg wieczorem i rano przez tydzień.

Dezynsekcja:  

Mrówki domowe i inne domowe robactwo nie znoszą oparów olejku z drzewa herbacianego. Wystarczy kilka kropli olejku rozprowadzonych u wejścia do domu, by je odstraszyć od wprowadzenia się. 

Dla wypędzenia, lub prewencji Mrówek Faraona przecieraj kuchenne szafki ściereczką nasączoną olejkiem herbacianym rozpuszczonym w wodzie.

Brodawki podeszwowe

Aplikuj czysty nierozcieńczony olejek z drzewa herbacianego na brodawkę 2-3 razy dziennie..

Łuszczyca

Dodaj 10 kropli olejku herbacianego do 1 łyżki oleju nośnego i wmasuj w skórę zajętą łuszczycą. Powtarzaj 2-3 razy dziennie. Spróbuj aplikowania czystego olejku herbacianego. Jeśli nie wywoła podrażnienia, kontynuuj aplikacje nierozcieńczonym olejkiem.

Swędzenia:  

Wkropl kilka kropli olejku herbacianego do oleju kokosowego i natrzyj swędzące miejsce.

Grzybica skóry

Aplikuj 1-2 krople nierozcieńczonego olejku herbacianego w chore miejsce. Powtarzaj 2 razy dziennie. Dodatkową korzyścią będzie dodanie 1 kropli olejku lawendowego.

Różyczka:  

Rozcieńcz według uznania (ile przynosi ulgę, ile zapachu jest w stanie tolerować chory) i wcieraj w skórę. Łagodzi bóle, stymuluje układ odpornościowy.

Świerzb

Aplikuj bezpośrednio na zaświerzbioną skórę 1-2 krople czystego olejku herbacianego rano i wieczorem.

Rwa kulszowa

Dodaj 10 kropli olejku herbacianego do 1 łyżki tłustego oleju nośnego. Wmasuj w bolące miejsce. Powtarzaj zabieg 2-3 razy dziennie. Można aplikować olejek w nierozcieńczonej postaci.

Łojotok

Skóry: Dodaj 10 kropli olejku do 1 łyżki tłustego oleju nośnego i wmasuj w zaatakowane łuszczycą miejsca. Głowy: Dodaj 10 kropli olejku herbacianego do 2 łyżek swojego powszechnie stosowanego szamponu. Wetrzyj w skórę głowy i włosy, pozostaw na 10 min. Wypłucz. Powtarzaj zabieg 3-4 razy tygodniowo.

Dodaj 10-15 kropli olejku herbacianego do kąpieli.

Półpasiec

Dodaj 10-15 kropli olejku herbacianego do 1/2 kubka soli gorzkiej ( tj.siarczanu magnezu- Magnesium Sulphate USP) Add 10-15 drops of oil to half cup Epsom salts, and dissolve in bath. Add 10 drops of oil to 2 tbsp. of grapeseed oil or coconut oil and massage well.

Zakażenie gronkowcem:  

Najlepiej stosować olejek herbaciany miejscowo. Ponadto wcierać w podbicie stóp, by stymulować dodatkowo układ odpornościowy.

Jęczmień

Dodaj 5 kropli olejku do garnka z gotującą się wodą. Nakryj głowę ręcznikiem i poddaj się parówce. Nałóż ciepły kompres wody w rozcieńczeniu z olejkiem herbacianym bezpośrednio na jęczmień.

Poparzenia słoneczne: 

Wymieszaj 1 łyżkę oleju kokosowego z 1 kropla olejku z drzewa herbacianego i 1 kropla olejku lawendowego. Delikatnie nakładaj na poparzona skórę.

Tatuowanie: 

Nałóż na świeżo wytatuowane miejsce, by uniknąć ryzyka infekcji. Użyj nierozcieńczonego olejku, bądź rozcieńczonego w oleju kokosowym i w rozpylaczu z oczyszczoną wodą bezpośrednio na tatuaż

Pleśniawki, kandydoza: 

Płucz jamę ustną roztworem wody z solą morską i 1 kroplą olejku herbacianego.

Wyciąganie kleszczy:

Nanieś kroplę, dwie olejku herbacianego bezpośrednio w miejsce wczepionego kleszcza i okolice skóry wokół. Kleszcz powinien rozkurczyć wczepienie i odpaść.

Grzybica paznokci stóp: 

Wsmaruj1-2 krople olejku herbacianego w czystej postaci bezpośrednio na zaatakowane grzybica paznokcie i pod odstającą płytkę paznokciową. Aplikuj raz dziennie, najlepiej przed snem.

Odkażacz szczoteczki do zębów

Odrobina czystego olejku wkroplona bezpośrednio na szczoteczkę do zębów 1-2 razy w tygodniu, zabija powszechnie mnożące się w szczoteczce bakterie.

Angina:  

Wdychaj opary olejku herbacianego w inhalacji; płucz gardło roztworem wody z sola morską i paroma kroplami olejku; wcieraj olejek herbaciany w szyję i stopy.

Grzybica pochwy: 

Dodaj kilka kropli olejku herbacianego do kąpieli. Przy bardziej przewlekłym przebiegu infekcji grzybiczej, zastosuj nasiadówkę z wody i kilku kropli olejku herbacianego. Możesz również wkroplić 1-2 krople olejku herbacianego na wkładkę higieniczną,czy panty liner.

Kurzajki:

Aplikuj nierozcieńczony olejek herbaciany bezpośrednio na kurzajkę. Powtarzaj zabieg rano i wieczorem, aż kurzajka zniknie. Dla skóry wrażliwej - rozcieńcz minimalnie olejek w wodzie.

WAŻNA INFORMACJA O OLEJACH NOŚNIKOWYCH (TŁUSTYCH)

W celu jak najbardziej efektywnego używania olejków esencjonalnych - nie tylko olejku z drzewa herbacianego - czasem może okazać się koniecznym rozcieńczenie olejku w innym oleju, tak by ułatwić wprowadzenie, rozprowadzenie, czy wmasowanie olejku w wymagającą interwencji okolicę. 

Takie oleje nazywane są olejami nośnikowymi, nośnymi, rozsmarowującymi, czy rozprowadzającymi. Najbardziej powszechnie używanymi olejami nośnikowymi są olej kokosowy, winogronowy, olej ze słodkich migdałów, z pestek moreli, olej z jojoba, awokado, oliwa z oliwek i inne. 

Frakcjonowany olej kokosowy i olej z winogron są całkowicie bezzapachowe, a w przypadku frakcjonowanego oleju kokosowego całkowicie odpornego na jełczenie. W praktyce, każdy olej może być wykorzystany jako nośnik, jedynie jedne są bardziej, inne mniej bogate w cenne składniki i odżywcze dla skóry.

OSTATNIE SŁOWO O OLEJKU ESENCJONALNYM Z DRZEWA HERBACIANEGO

Nie ma oficjalnego systemu klasyfikującego poziom skuteczności, właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych etc. olejku z drzewa herbacianego jako A, B, C czy ratyfikującego jego właściwości terapeutyczne.

Niestety, poza rozróżnieniem pochodzenia z upraw ekologicznych ("organic","bio") bądź konwencjonalnych, co przy zaznaczeniu, że tereny z których pochodzi nawet konwencjonalny olejek herbaciany należą do najczystszych, powoływanie się sprzedawców na ich "najlepsze, jedynie" "bardziej" i wyłącznie "naj, naj, naj" olejki herbaciane, jest niczym więcej, jak próbą przyciągnięcia do zakupu tego, a nie innego olejku z drzewa herbacianego i jest nabijaniem w butelkę.

Olejek z drzewa herbacianego dostępny w sprzedaży zwyczajowo i prawie zawsze pochodzi z Australii, a dokł. australijskich stanów Queensland i Nowej Południowej Walii.

Pochodzenie olejku Ecopi w ofercie Pieluszkarni: Australia

Parametry techniczne:
Stan:
Nowy
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Opinie naszych klientów
4/5
Maja, Piastów
Olejek w porządku, zabija smród pieluch. Dozownik mógłby być lepszy bo po przechyleniu "leci ciurkiem".
5/5
Marta, Kraków
Uwielbiam za zapach, dodaję do każdego prania zarówno pieluch jak i ubranek. Po wysuszeniu na słońcu pachnie pięknie.
5/5
Anna, Warszawa
Fajny olejek. Jak dla mnie pachnie dużo lepiej niż lawenda bo nie jest aż tak intensywny. Polecam.
5/5
Marta, Bartoszyce
Uwielbiam ten zapach. Dodaję zarówno do przechowywania brudnych pieluszek jak i do prania. Polecam.
3/5
Piotr, Warszawa
Olejek ma bardzo intensywny zapach, ale lawendowy bardziej przypadł mi do gustu (choć nie lubię lawendy na co dzień). Faktycznie dozownik leje zamiast zakraplać.
5/5
Anna, Stalowa Wola
świetny olejek, super zapach, świetnie sprawdza się przy wielorazowym pieluchowaniu. Dodaję go do płukania pieluch i w końcu nie czuć moczem dziecka tylko dodanym olejkiem. kroplomierz to pomyłka, ciężko jest odmierzyć odpowiednią ilość kropel, więc lecę na oko. pozdrawiam
5/5
Agata, Gdańsk
Bardzo wydajny, pięknie pachnie i sprawnie odkaża. Rozwiązał problem brudnej i nieświeżej wody po płukaniu w pralce!
4/5
Anna, Poznań
Ten olejek to dla mnie odkrycie roku. Miły i intensywny zapach - uwielbiam herbatę; maskuje skutecznie pieluszkową woń. Jeśli na dokładkę posiada wszystkie te dobroczynne właściwości, to po prostu rewelacja. Jedyną wadą jest dozownik - olejek kapie w moim odczuciu za szybko.
5/5
Inga, Poznań
Olejek wydajny, jednak trzeba uważać z kroplomierzem. Początkowo zapach mnie zdziwił swoja intensywnością, ale przywykłam, a po kilku praniach - polubiłam :)
5/5
Piotr, Reda
poleca bardzo! wypada znacznie lepiej cenowo i jakościowo od olejków sprzedawanych na aukcjach. używamy do pralki dla całej rodziny i do sprzątania mieszkania.
5/5
Sylwia, Ruda Śląska
Olejek super - bardzo wydajny, intensywnie pachnie, wystarczy naprawdę odrobina dla dużego efektu. Dozownik faktycznie trochę do bani ale... uczy uważności ;) Co do ceny - za tę ilość bardzo dobra, zwłaszcza, że 2 x 30 ml wychodzi taniej niż 50 ml. Polecam
5/5
Sylwia, Bydgoszcz
Polecam ten olejek. Jest wydajny i zapach też jest przyjemny, a co najważniejsze dezynfekuje.
5/5
Maria, Gryfino
Olejek wydajny. Za tą cenę to nie jest dużo. Miałam wątpliwości, ale kiedy dostałam, nie żałuję. Ma bardzo miły zapach. (Nie znoszę lawendy!!) ;) No i w łazience nie ma zapachu pieluch, wszystko odkażone pomimo prania na 40 st. A pupa wygląda dobrze.
5/5
AGNIESZKA, WARSZAWA
Używam go do odkarzania w domu. Często dodaje do prania. Jest bardzo wydajny. Polecam.
5/5
Milena, Leszno
Zapach olejku radzi sobie ze smrodkiem we wiaderku i odświeża pranie. Dozownik sprawił kłopot tylko przy pierwszym użyciu, można się przyzwyczaić. W innym olejku dozownik odmierza 1 kroplę w nieskończoność ;)
5/5
Bogumiła, Łódź
Bardzo przyjemny zapach, zarówno w wiaderku jak i przy praniu. Warto!
5/5
Lucyna, Tuchola
Pieluszki po praniu bardzo ładnie pachną:)
5/5
Monika, Łódź
no nareszcie brudnych pieluch nie czuc w calej lazience ;-)
5/5
Barbara, Warszawa
Stosujemy i do pudła z brudnymi pieluchami i do prania pieluch. Ładny zapach, działanie antybakteryjne z natury - polecam!
5/5
Marta, Warszawa
Nie rozumiem dlaczego kiedyś używałam płynu do płukania. Teraz całe pranie pachnie drzewem herbacianym i dodatkowo jest odkażone
5/5
Anna, Kraków
bardzo mocny zapach, w połączeniu z lawendowym jest super, bardziej go jednak lubimy w praniu niż w wiaderku, bo z moczem robi się bardzo ostry, a pranie dzięki niemu świeżutkie
4/5
Anna, Koło
Super sprawa, super zapach, ale należałoby coś zrobić ze zbyt szybko lecącymi kroplami...
5/5
Agata, Amstelveen
Bardzo dobry, wiaderko pachnie pięknie.
5/5
Aleksandra, Wieliczka
Bardzo fajny zapach i dobra cena, neutralizuje to co trzeba :)
Karolina, Gdańsk
Świetny olejek. Ma bardzo ladny zapach, wystarczą 2-3 krople dodane do brudnych pieluszek. Jedynym minusem jest dozownik - olejek szybko wycieka.
5/5
Karolina, Warszawa
Ładnie pachnie, po dodaniu 2-3 kropli prawie nie czuć zapachu brudnych pieluch. Niestety dozownik jest kiepski. Trzeba o tym pamiętać, bo inaczej można niechcący wlać na raz za dużo olejku.
Agata, Warszawa
Niezastąpiony dodatek do przechowywania brudnych pieluch. Kilka kropiel na długo zwalcza brzydki zapach a miły zapach olejku pozostaje jeszcze po praniu.
Marta, Tuchola
Na razie pieluszki nie używane, ale dodaję do prania ubranek po kropelce dosłownie. Ładnie pachnie:)
5/5
EWELINA, ŚWIDNICA
jak dla mnie świetny! co prawda to jest pierwszy olejek jaki kupiłam i nie mam porównania, ale dla mnie pachnie w sam raz - nie jest zbyt intensywny ani za słaby. uważam, że jest godny polecenia!
Basia, Warszawa
Dla mnie trochę za ostry zapach ale to kwestia indywidualna - zdecydowanie wolę olejek lawendowy i taki na stałe używam do płukania pieluszek. Ten z drzewa herbacianego sprawdza się gdy dzieci mają przemoczone stópki po spacerze - kilka kropli do miski z ciepłą wodą i można ogrzać stopy a przy okazji działa antybakteryjnie więc jest szansa na uniknięcie przeziębienia :-)
4/5
Agnieszka, Goleniów
Kiepski dozownik - trzeba bardzo uważać aby "kapanie" nie wymknęło się spod kontroli. A akurat przy praniu pieluszek ilość dodanego olejku ma duże znaczenie. Poza tym wydajny i dobrze neutralizuje zapachy.
5/5
Natalia, Wągrowiec
Bardzo wydajny. Doskonale niweluje brzydki zapach pieluszek i ubrań przed praniem, a także dodany do płukania. Jedyny mankament to skraplacz - trudno odmierzyć kilka kropli.
5/5
Magdalena, Kraków
Rzeczywiście zabija zapach brudnych pieluch w wiaderku, dodaje też do płukania na zmianę z lawendowym. Ten ma "ostrzejszy" zapach.
4/5
Natalia, Kraków
ocena 4 za dozownik, za zapach 5
Hanna, Rybnik
Przyjemny zapach-mi odpowiada. Przy praniu co dwa dni skrapiam pieluszki dwa razy - jak skrapiałam tylko pierwszą to drugiego dnia zapach olejku przegrywał z zapachem pieluch.
Paulina, Proszowice
Na razie stosujemy na zabrudzone pieluszki w koszu, w ogóle nie czuć nieprzyjemnego zapachu. Jak tylko synek zacznie robić 'poważniejsze' kupki, zacznę dodawać do prania
4/5
Monika, Warszawa
Rewelacyjny do odkażania pieluszek i mycia wiadra po brudnych pieluszkach. Dozownik faktycznie nie najfajniejszy - krople lecą strasznie szybko. Warto podkreślić, że 10 ml sprzedawana przez Pieluszkarnię, to w rzeczywistości 7 ml :(
5/5
Anna, Warszawa
Przyjemny, dodaję do prania i do przechowywania.
Maria, Koszalin
Bardzo wydajny, doskonały do brudnych pieluszek, może trochę za dużo leci...
5/5
Maria, Kraków
Jestem ogromnie zadowolona z tego olejku. Ma świeży zapach i wystarczy kropelka dla nadania pięknego zapachu pieluchom. Polecam:)
4/5
Justyna, Warszawa
Jest super, bardzo go lubię i używam na zmianę z lawendowym. Nie tylko do dziecięcych ciuszków. W przeciwieństwie do lawendowego pranie nie ma specyficznego zapachu, raczej po prostu wydaje się być "świeże". Dozownik nie najlepszy - zbyt szybko leci.
4/5
Patrycja, Szczecin
używam olejku herbacianego na zmianę z lawendowym. Głownie do prania pieluch, ale i ubranek. Faktycznie, ostatnio zmieniło się opakowanie i trudno "zapanować" nad dozowaniem olejku.
3/5
Magdalena, Łódź
olejek używamy do wiaderka z brudnymi pieluchami oraz do ostatniego płukania w pralce - bardzo dobrze spełnia swoją rolę, minusem jest dozownik w buteleczce oraz trochę wysoka cena.
Zofia, Gdynia
wydajny olejek o intensywnym, ładnym zapachu. dozownik niedopracowany, (chcąc dać 5 kropel nigdy nie wiem czy wyleci 4 czy 6)
5/5
Aneta, Lublin
Super olejek, bez tej nuty sztuczności co w innych, które zdarzało mi się kupować. Doskonale radzi sobie z zapaszkiem pieluszek :) Tym razem kupiłam buteleczkę 30 ml i chyba starczy na bardzo długo :)
5/5
Joanna, Poznań
świetny, jedyny minus za dozownik - wolałabym , żeby olejek skapywał, wolniej wylatując.
4/5
Magdalena, Wrocław
Zapach jest dość intensywny, ale to pewnie dlatego, że zwykle dodawałam go za dużo :). Mi bardziej odpowiada zapach lawendowy, to kwestia gustu, a o nim się nie dyskutuje :]
5/5
Olga, Pęcice Małe
Przyjemny zapach, używam do prania pieluch a takze zamiast płynu do płukania do każdego prania. Polecam!!!
Anna, Toruń
Małe a cieszy :) Dzięki niemu nie czuć smrodku czekających na pranie pieluszek
Anna, Warszawa
lubię zapach tego olejku (bardziej niż lawendowego) i używam go do każdego prania zamiast płynów do płukania - to jedyny zapach, który pasuje nawet do męskich koszul; dodaję kroplę do wody z myjkami wielorazowymi, ale ostrzegam, że wystarczy jedna, bo zapach jest bardzo intensywny
Agnieszka, Grzybowo
Świetne i miłe rozwiązanie! Ładnie pachnie, więc jest i praktyczny i przyjemny. Używam do zniewelowania zapachu pieluszek czekających na pranie, ale też dodaje kilka kropel do prania. Bielizna pięknie pachnie. Polecam!
Anna, Łódź
Świetny olejek, pięknie pachnie - dość intensywnie, ale dzięki temu doskonale spełnia swoją rolę - w łazience nie czuć zapachu brudnych pieluch. Polecam!!
5/5
MONIKA, LUBAŃ
Świetny olejek, neutralizuje zapaszek pieluch, dodany do prania też spełnia swoje zadanie, wydajny
2/5
Magdalena, Wrocław
Niestety zawiodłam się na tym produkcie. Nie jest to najlepszy olejek jaki miałam, na dodatek dozowanie w buteleczce 30 mililitrowej jest bardzo mało wydajne, ciężko dać małą ilość, przez co mam go od niedawna, a posłuży pewnie niewiele dłużej niż buteleczka z 8ml.
5/5
Kinga, Kraków
Bardzo intensywny zapach. Dodany do wiaderka z pieluchami, albo do pojemnika z myjkami do pupy długo pachnie i niweluje nieprzyjemne zapachy.
5/5
Dominika, Wrocław
niezbędny!! używam także do zmywarki!
5/5
Izabela, Sejny
Bardzo praktyczny produkt. Niweluje każdy brzydki zapach, a jeśli dodatkowo odkaża to nie ma się do czego przyczepić. Wydajny olejek, uwielbiam zapach prania z jego użyciem.
Elżbieta, Lublin
Intensywny zapach, skuteczny w neutralizacji aromatów pieluszkowych.
5/5
Kasia, Warszawa
Bardzo użyteczna rzecz :) Stosuję do niwelowania zapaszku brudnych pieluch jak i do prania jako środek antybakteryjny i odświeżający. Polecam
Agnieszka, Tarnów
Bardzo polecam! Olejek całkowicie niweluje nieprzyjemny zapach brudnych pieluszek. Wystarcza kilka kropelek do wiaderka. Dla mnie super!
5/5
Justyna, Wrocław
Olejek pomógł w zabiciu zapachu brudnych pieluch w łazience. Polecam.
Iwona, Poznań
Pranie robie co drugi dzien a mimo to w lazience nie ma brzydkich zapaszkow:) - leje ok. 5 kropelek olejku do wiaderka z brudnymi pieluszkami.
IWONA, OPOLE
Polecam olejek z drzewa herbacianego. Używam go do zabicia brzydkiego zapachu zużytych pieluch czekających w kolejce do wyprania. Warto go mieć, a mała butelka starcza na długo.
5/5
AGNIESZKA, KOŁO
Niezastąpiony przy brudnych pieluszkach, zabija brzydki zapach przy naprawde kilku kroplach, jest również świetnym środkiem antybakteryjnym, a po przeczytaniu informacji o nim na necie jestem pod wrażeniem jego wszechstronnego działania. Polecam!
5/5
Katarzyna, Kraków
Codziennie 3 krople do wiaderka z pieluchami i niweluje smrodzik ;-)
5/5
Katarzyna, Kraków
Niezastąpiony do przechowywania brudnych pieluszek dla zabicia ich zapachu i do prania jako środek antybakteryjny. Ładnie pachnie i jest bardzo wydajny - naprawdę wystarczy parę kropel.
4/5
Joanna, Warszawa
Dwie krople dodane zamiast płynu do płukania sprawiają, że ubrania cudownie i delikatnie pachną. Kupiłam ten olejek z myślą o dezynfekcji (parę kropli będę dodawać do wiaderka z brudnymi pieluszkami), ale jeszcze go nie stosowałam w tym celu bo wciąż czekamy na malucha.
Eliza, Białystok
używałam wcześniej na drobne skaleczenia; ciekawy zapach
5/5
Monika, Włocławek
Ten olejek jest rewelacyjny. Ma wszechstronne użycie, jest bardzo wydajny i świetnie pachnie. Serdecznie polecam.
Małgorzata, Szczecin
Moje dzieci są zachwycone tym jak pachną ich ubrania ja zresztą też.Olejek ma bardzo intensywny zapach co czyni go wydajnym (wystarczą 2-3 kropelki).
Monika, Łódź
Olejek jest cudowny przy odkażaniu sprzętów z naturalnego drewna. Używałam go już od dawna, w różnych 'nagłych przypadkach'. Teraz jestem ciekawa, jak Maluszek zareaguje na ten olejek - mam nadzieję, że go polubi od razu, tak jak mama ;)
Marcelina, Szczecin
Niedawno kupiłam ten olejek, ale już dawno słyszałam o jego znakomitych właściwościach. Oczywiście używam do prania ("Jak ładnie pachnie!" - powiedział mąż), ale też do dezynfekcji przy sprzątaniu - np. blatu kuchennego, muszli klozetowej itp. Rozcieńczyłam w tym celu 2 łyżeczki do herbaty w 500 ml wody, wlałam do rozpylacza. Podobno gdy w łazience pojawia się pleśń na ścianie, warto też stosować tak rozcieńczony olejek po zmyciu jej, żeby nie rosła znowu (a przynajmniej nie tak szybko).
Marta, Warszawa
brdzo wydajny, mocny olejek, dzieki czemu wystarczy doslownie kropla/dwie dio wiadra czy do prania i czuc - uwielbiam ten zapach i jego dzialanie, np.na skore glowyp przy lupiezu, polecam :)
Barbara, Otwock
Olejek wydajny, już kilka kropel w wiaderku neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Przydatny w praniu. Intensywny zapach - dla mnie to plus, ale przede wszystkim ma działanie antybakteryjne.
5/5
Agata, Łódź
bardzo fajny zapach. dodaje go do prania i jestem bardzo zadowolona. Zapach nie jest intensywny ale sprawia ze ubranka świeżo przyjemnie, naturalnie pachną. Zdecydowanie wolimy go z mężem od olejku lawendowego którego zapach jest intensywniejszy.
5/5
Agnieszka I Mic, Wrocław
Genialny "wynalazek"! Olejek jest bardzo aromatyczny i przyjemny, kilka kropelek faktycznie wystarcza na zabicie zapachów całego wiadra. Rewelacja.
Daria, Gdańsk
To niesamowite jaki zachwyt wzbudza ten olejek! :).I fantastyczne jest czytanie,że są osoby,które dopiero odkryły istnienie takiego olejku :).Ja znam go od prawie 20 lat i dziwiło mnie przez te lata,że jest zupełnie nieznanym produktem.Świetnie,że w końcu głośno się o nim zrobiło,że jest rozpowszechniany w programach telewizyjnych (tu mam na myśli rozmowy z Reni Jusis ),bo jest to produkt,który powinien być w każdym domu jako jeden z produktów "pierwszej pomocy".
Małgorzata, Kraków
Używamy do wiaderka z pieluchami, wydajny, antybakteryjny, antywirusowy, antygrzybowy. Mam spokojną głowę, że po otwarciu wiaderka nie urwie mi nosa ;-)
5/5
Justyna, Gdańsk
Jestem wielką fanką olejku. Dodaję do prania, do wiadra z pieluchami, które czekają na pranie, na podrażnione miejsca, wypryski. A najchętniej bym się w nim kąpała. Pieluszki pachną delikatnie i świeżo. Wg mnie genialny i niezbędny przy pieluchowaniu wielorazówkami
Sylwia, Warszawa
Bardzo silny zapach, dwie krople zdecydowanie wystarczą :) wydajny :) zapomniałam już co to "zapaszek" pieluszkowy!
5/5
ANNA, SOSNOWIEC
olejek ma charakterystyczny, nawet dosc ostry zapach ale neutralizuje wszystkie inne:)dodaje do prania 3-4 krople i jest super. dosc szybko wietrzeje wiec jesli kogos on drazni to nie musi sie tym dlugo martwic.
Joanna, Kraków
Bardzo mocny zapach! Ale to jest zaleta, gdy pieluchy w wiaderku czekają na pranie 2 dni :)
5/5
Jakub, Warszawa
Super zapach,bardzo intensywny i trwały(nawet po kilku praniach czuć jeszcze w pralce)..z czym jeszcze się jeszcze nie spotkałem kupując olejki innych marek. No i przede wszystkim skutecznie zabija smrodek z pieluszek.
5/5
Paulina, Warszawa
Wydajny, zapach dyskusyjny ale ja osobiście bardzo go lubię. Stosuję nie tylko do prania, ale też do dezynfekcji np. różnych niespodzianek na twarzy - rada kosmetyczki :)))
Paulina, Kraków
Bardzo przyjemnie i świeżo pachnie, niweluje "pieluszkowy zapach" w łazience i nie tylko ten... . Pieluszki czekają na pranie drugi dzień i "nie czuć" ich w łazience.
5/5
Karolina, Konstancin-Jeziorna
Używam do kubełka z pieluchami i do prania jako odkażacz. Super. Bardzo wydajny.
5/5
Anna, Krakow
Doskonały do kubełka z brudnymi pieluchami i nie tylko.....
JOLANTA, LUBIN
naprawdę wydajny i nie czuć nieprzyjemnego smrodku :-)
5/5
Katarzyna, Larvik
Intensywny zapach dobrze zwalcza zapach brudnych pieluch w kubełku. Używam również do prania/płukania ubrań. Polecam
Wirginia, Wołczyn
Super zapach, w wiaderku z brudnymi pieluchami sprawdza się znakomicie.
5/5
Justyna, Nowe Warpno
Bardzo wydajny i nadaje pieluszkom przyjemny świeży zapach. Polecam
Małgorzata, Wrocław
Bardzo intensywny zapach, wystarczy kilka kropel do prania. Obawiałam się, że po praniu ten zapach będzie się utrzymywał, ale tak nie jest. Po prostu pranie pachnie słabiutko świeżością, a na tym mi zależało.
5/5
EWA, CZĘSTOCHOWA
Doskonale zabija nieprzyjemny zapach brudnych pieluch w wiaderku, przyjemnie pachnie. Jest bardzo wydajny! Polecam
5/5
Agnieszka, Łódź
Wydajny, nadaje praniu świeży, przyjemny zapach. Dzięki olejkowi wiadro z użytymi pieluchami nie stanowi żadnego problemu :)
5/5
Marta, Toruń
Olejek jest rewelacyjny,skutecznie zabija zapach pieluszek!!!Gorąco polecam!
Magdalena, Mezowo
bardzo wydajny - kilka kropli i zapach roznosi sie po całym wręcz pomieszczeniu; dobrze mieć coś takiego w domu
Marta, Malbork
Działa i dla mnie pachnie świetnie :) Wydajny- wystarczą 3-4 kropelki, żeby w wiaderku pachniało świeżo i przyjemnie.
4/5
Emilia, Zielonka
Dobrze niweluje zapach pieluch i jest bardzo skondensowany. Tak bardzo, że te kilka zalecanych kropel to dla mnie za dużo, bo zapach olejku robi się prawie nie do wytrzymania intensywny.
5/5
Aleksandra, Jelenia Góra- Sobieszów
stosuje zarówno dając kikla kropel do wiaderka jak i do prania, niwelują zapach i dzisałają antybakteryjnie
5/5
Karolina, Olkusz
Ładny zapach i bardzo wydajny. Wydaje mi się bardziej skoncentrowany niż kupowane przeze mnie w innym miejscu - tym razem starczy na dłużej.
5/5
Małgorzata, Łabiszyn
Obowiązkowy zakup przy pieluchowaniu wielorazówkami - unicestwia zapach brudnych pieluch, a jednocześnie działa antybakteryjnie. Poza tym planuję przestawić się na pranie w ekokulach i dodawać go, jako dodatek do prania dla zapewnienia świeżego zapachu.
Anna, Wrocław
O tym ze niezbedny nikogo chyba przekonywac nie trzeba :) Tu natomiast ma SUPER cene, nigdzie nie znalazlam taniej.
5/5
Zosia, Tychy
Fajny produkt, ja przy wieczornym praniu wlewam 3 kropeki do pustego wiaderka i po jakimś czasie przelewam je wrzątkiem. Zapach pieluch jest unicestwiony, a ja nie mam obaw, że olejek zatłuści pieluszki:)
Magdalena, Poznań
Świetnie "poprawia" zapach pieluszek. Wykorzystywałam również przy katarze u synka, w kominku do aromaterapii jak tez do zwilżania pieluch rozwieszanych przy łóżeczku.
Emilia, Kozy
Ma bardzo specyficzny zapach, ale lepszy ten niż brudnych pieluch. Zapach pieluch jest unicestwiony skutecznie! Polecam!
5/5
Paulina, Lublin
Zapach jest super intensywny i wystarczą 2 krople, żeby wiaderko z pieluchami ładnie pachniało! Świetny równiez do płukania.
5/5
Urszula, Warszawa
Dzięki temu olejkowi stosowanie pieluch wielorazowych nie jest uciążliwe dla wrażeń węchowych pozostałych domowników:) Nie wyobrażam sobie korzystania z pieluch wielorazowych przy starszym niemowlaku bez tego olejku. Tanie i bardzo skuteczne rozwiązanie. Polecam.
Anita, Konin
Tani, wydajny, ładnie pachnie i spełnia swoją rolę idealnie :)
5/5
Urszula, Pruchnik
Dodaję go zarówno do prania jak i do wiaderka-w stu procentach spełnia swoje zadanie-dezynfekuje i nadaje przyjemny zapach.Polecam
5/5
Kinga, Otwock
Wystarczy kilka kropli aby pieluszki miały świeży zapach, dodatkowo wiem, że działa antybakteryjnie. Polecam
Anna, Wrocław
Super produkt, pięknie pachnie, absolutnie niweluje nieprzyjemne zapachy ielchuow pieluchowe. Super cena:)
5/5
Renata, Kraków
Olejek stosujemy nie tylko do pojemnika z brudnymi pieluchami (działa rewelacyjnie), ale także do prania i do korzystania przez dorosłych, jako rewelacyjny środek antybakteryjny. Koniecznie do posiadania w domu:)
5/5
Katarzyna, Warszawa
Bardzo się cieszę, że polecono mi olejek. Świetnie się sprawdza przy niwelowaniu zapachu brudnych pieluszek oczekujących na pranie. Do samego prania jeszcze nie dodawałam ale wszystko przede mną. :-) Polecam!
5/5
Agnieszka, Lublin
Wydajny, dobrze spełnia swoją rolę i w wiaderku i do prania.
4/5
Małgorzata, Kraków
Pachnie bardzo intensywnie (może trochę zbyt intensywnie, ale to kwestia gustu), ale za to dobrze maskuje zapachy z wiaderka i jest wydajny, ogólnie polecam.
Magdalena, Kędzierzyn-Koźle
Super produkt, kilka kropelek a nie czuć pieluszek i w łazience ładnie pachnie. Tani, wydajny i godny polecenia.
Wiktoria, Połomia
używam za każdym razem
5/5
Anna, Poznań
Ładnie pachnie, pieluszi moga stac w wiaderku cały dzień i nie bedzie czuć ich specyficznego zapachu.
Anna, WARSZAWA
Polecam bo to bardzo dobry środek antybakteryjny.
5/5
Marcin, Warszawa
Dla mnie super,ładnie pachnie,a przede wszystkim na długo starcza,polecam.
5/5
Joanna, Ostrów Wlkp.
Po dodaniu to prania pieluszki faktycznie zyskują na świeżości. Dodaję też do wiaderka z pieluchami, ale szczerze mówiąc tego zapachu nic nie zniweluje :P
Barbara, Nowe Grabie Gmina Gąbin
Wydajny, cena niewygórowana. Warto.
5/5
Aleksandra, Stargard Szczeciński
Nareszcie nie czuć zapachu brudnych pieluszek! Żałuję że tak późno go zakupiłam...
Bogusława, Brojce
Wydajny, niedrogi i rewalacyjny.
5/5
Agata, Bydgoszcz
Faktycznie neutralizuje brzydki zapach pieluch we wiaderku (trzymam 2-3 dni)- wystarczą 3 krople.
5/5
Aleksandra, Wroclaw
Bardzo dobra cena! Olejek spełnia świetnie swoją rolę - odświeża pieluszki i usuwa brzydki zapach, nawet jeśli czekają w wiaderku na pranie dwa dni.
5/5
Dominika, Lublin
Naprawdę działa :) Pieluszki po płukaniu z dodatkiem olejku tracą nieprzyjemny zapach i zyskują na świeżości. Wydajny - malutka buteleczka starcza na długo.
4/5
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel